Haber

Enerji Şirketi Çalışanları İş Başlattı Yavaş Eylem

DİYARBAKIR’da bir elektrik şirketinin işçisi, çalışma kuralları nedeniyle il merkezi ve 6 ilde iş yavaşlatma eylemi başlattı.

Diyarbakır merkezli 6 ilde elektrik şirketi çalışanları ile yöneticiler arasında çalışma koşullarından dolayı çatışma çıktı. Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerindeki elektrik şirketine gelen 600 kişi eylem başlattı. Bölgeye çok sayıda polis grubu sevk edildi. Burada çalışanlar arasından seçilen 4 kişi elektrik şirketi yöneticileriyle görüştü. İşçiler olumlu sonuç alamayınca yöneticilerin bulunduğu binanın önünde oturmaya başladı. Slogan atan işçiler, her il ve bölgede işçileri ara vermeden bırakarak eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

‘TALEPLERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR DEĞİL’

İşçiler adına açıklama yapan Yusuf Güneri, tek amaçlarının temel haklarını ve engelliliklerini talep etmek olduğunu söyledi. Güneri, “Dileğimiz maaşlarımızın güzelleşmesi, yolların ve yemeklerin artması. Bu da çalışma saatlerimizin artması, tatillerde izin ve çalışma ikişer defa hesaplanıyor” diyor. Açıklamanın ardından elektrik şirketi yetkilileri rastgele bir açıklama yapmayacaklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu